DÜNYAFilistinHABERLERORTADOĞU

İslami Cihat: Şehit Süleymani Filistinli grupları takviye etti

Filistin İslami Cihat Hareketi Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı şehit General Kasım Süleymani’yi takdir ettiği açıklamasında, General Süleymani’den Filistinli grupların siyonist rejim İsrail’e karşı birlik olmalarının etkeni şeklinde söz etti.

Salı günü yaptığı açıklamada bu konuya vurgu yapan Ebu Şerif şöyle dedi:

Şehit General Süleymani direniş hamisiydi. Eğer İran İslam Cumhuriyeti ve General Kasım Süleymani ve silah arkadaşları ve sürekli destekleri olmasaydı, Filistin direnişi Amerika ve korsan İsrail’in tehlikeli saldırılarına karşı direnemezdi.

Ebu Şerif şöyle ekledi:

Şehit General Süleymani direniş ekseninde vahdet sağlamak ve moral kazandırmakta seçkin rol ifa etti ve bu yüzden direniş ekseninin ABD elebaşılığındaki Batı ve siyonist rejimin kumpaslarına karşı güçlenmesine vesile oldu.

Filistin İslami Cihat Hareketi Tahran temsilcisi Nasır Ebu Şerif, Filistinli direniş gruplarının geçenlerde Gazze Şeridi’nde düzenledikleri ortak tatbikatına değinerek, bu tatbikatın General Süleymani’nin şehadet yıldönümünde yapılması, Filistinli grupların siyonist rejime karşı vahdetini simgelediğini vurguladı.

Kudüs Gücü Komutanı şehit General Kasım Süleymani 3 Ocak 2020’de Iraklı yetkililerin resmi daveti üzerine bu ülkeyi ziyaret ettiği sırada, Amerika’nın anarşist Başkanı Donald Trump’ın doğrutan talimatı üzerine ABD terör ordusunun Bağdat havaalanına yakın bir noktada düzenlediği suikastta şehit düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı