HABERLER

İslami Cihat:İran Desteği Olmadan 8 Günlük Savaş Zaferi İmkansızdı

İran’da bulunan Filistin İslami cihad hareketi temsilcisi 8 günlük savaşta Gazze halkının zaferinin imkansız olduğunu belirtti.
Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Nasır Ebuşerif dün Kum İlmiye medresesinde düzenlenen  ‘İslami uyanış, bugün ve yarın tehlikeleri’ toplantısında yaptığı konuşmada İslam inkılabının zaferi ile bölgede ve özellikle bölgesel hareketlerde ciddi etkilerine şahit olunduğuna işaretle günümüzde İslam inkılabı ve İslami uyanışa dikkat edilmesinin Amerika ve Siyonist rejimi korkuttuğunu söyledi.

Filistin İslami cihat hareketinin İran temsilcisi Siyonist İsrail’in 8 günlük savaşta Gazze’ye saldırısına işaretle Katar ve Türkiye gibi bazı ülkelerin aksine İran rolünün çok önemli olduğunu ifade etti.

Nasır Ebuşerif HAMAS’ın bu savaştaki zaferinin İran desteği olmaksızın imkansız olduğuna değinerek, HAMAS’ın resmen İran’dan teşekkür ettiğini ve rolünü övdüğünü söyledi.

HAMAS’ın İran temsilcisi, bazı geri kalmış düşüncelerin batılıların propagandaları doğrultusunda İran’ı bölge halklarının düşmanı göstermeye çalıştığına değinerek, Müslümanların artık uyandığını, düşmanlarının İran değil, Siyonist İsrail olduğunun farkında olduğunu ifade etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı