İSLAM BÜYÜKLERİMEDYA ANALİZSuriye

İslami Uyanış Zorba Devletlerin Suriye Oyununu Bozacak

Gerici bölge ülkelerin ve batı maceraperestliğinin perde arkası aralandığını söyleyen İran İslami Şura Meclisi Başkanı, İslami uyanışın zorba devletler ve bölgedeki gerici ülkelerin oyununu bozacağını ifade etti.

İran haber ajansı muhabirinin bildirdiğine göre, bu sabah meclisin açık oturumunda konuşma yapan İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Suriye’deki son olaylara işaret ederek, gafil Avrupalı ve Amerikalı politikacıların uluslararası alandaki hareketlenmelerine işaret ederek, bunların da Suriye krizi siyasi yoluyla çözülebileceği kanaatine vardıklarını dile getirdi.

Ali Laricani, Batılılar on binlerce insanın katledildikten iki yıl aradan sonra artık Suriye’de eylem yapacak güçleri kalmadığını anladıktan sonra bu kanaate vardıklarını söyledi.

Suriye krizinin başladığı ilk günden beri krizin siyasi yoluyla çözülmesi gerektiğine dair İran İslam Cumhuriyeti’nin bu düşüncesini hatırlatan İslami Şura Meclisi Başkanı, Batılıların silahıyla Suriye’de vahşice işlenen cinayetlerden kim sorumlu olduğunu sorguladı.

Laricani, Batının aracılığını yapan bölgedeki hurda ülkeler müslümanların öldürülmesine karşı nasıl cevap vereceklerini merak konusu olduğunu konuşmasına ekledi.

Gerici bölge ülkelerin ve Batı maceraperestliğinin perde arkası aralandığını söyleyen İran İslami Şura Meclisi Başkanı Laricani, sağduyulu olan Ortadoğu, İslami uyanışı dolaysıyla zorba devletler ve bölgedeki gerici ülkelerin oyununu bozacağını ifade etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı