İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

İsmail Heniyye: Gazze’yi ve direnişi tâli çatışmalara çekmeye çalışanlar var

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, direnişi ve Gazze’yi işgalciyle mücadeleden ayrı tâli çatışmalara çekme çabalarının olduğunu bildirerek, Gazze Şeridi’nin içinde bulunduğu zor şartlara rağmen hükümetinin halkı Mısır veya herhangi bir ülkeye düşmanlığa sevk etmediğini söyledi.

Heniyye, Filistin Parlamentosu’nda işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerini görüşmek üzere dün (5 Eylül Perşembe) gerçekleştirilen oturumda yaptığı konuşmada, daha önce Filistin halkına hiç bugünkü kadar baskı yapılmadığını ifade etti.

Bazı Arap ülkelerinin Filistin davasına bakışındaki anlayış değişikliğinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Heniyye, “Aleyhinde yürütülen haksız kampanyaya ve daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde yapılan kışkırtmalara ve ablukaya rağmen hükümet pusulasını hiç şaşırmadı. Halkımızı sadece Mescid-i Aksa’yı özgürleştirme yoluna ve işgalciyle mücadeleye yönlendiriyoruz” dedi.

Onlarca yıl önce işgale karşı direniş başlatan ve bugüne kadar sürdüren Filistin halkının işgalcinin planlarını bozmaya gücünün yeteceğini bildiren Heniyye, Ramallah yönetimiyle işgal rejimi arasında yürütülen müzakereleri onaylamadıklarını bir kez daha dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı