DÜNYAFilistinHABERLERİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

İsmail Heniyye’den devrim çağrısı

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistin halkını işgal zindanlarında açlık grevi direnişini sürdüren esirlere destek amacıyla işgalcilere karşı bir devrim başlatmaya davet etti.

Heniyye, bugüdn (29 Mayıs Perşembe) Han Yunus kentinin doğusundaki Abesan beldesinde askeri hastane açılışında yaptığı konuşmada, işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin Filistin halkının onurunun ve izzetinin bedelini ödediklerini, bu nedenle Filistin halkının her türlü yolla esirlere destek olması gerektiğini söyledi.

2006 yılında başkanlığında kurulan hükümetin göreve başladığında işgal askeri Gilad Şalit’in Filistinli direniş gruplarınca esir alındığını hatırlatan Heniyye, hükümetin esirlerin özgürlüğüne kavuşması için çaba sarf ettiğini ve sonuçta yüzlerce esirin özgürlüğüne kavuştuğunu ifade etti.

Hükümetinin Filistin halkıyla bağının kan ve akide bağı olduğunu söyleyen Heniyye, başkanlığını yaptığı hükümetin başta İçişleri Bakanı Said Sıyam olmak üzere şehitler verdiğini belirtti.

Heniyye, “Direniş, yönetim ve davet makamlarında hizmetlerimizi yaptık. Kudüs’ümüze ve Mescid-i Aksa’mıza ulaşana kadar, Filistin özgürlüğüne kavuşana ve mülteciler topraklarına dönene kadar halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı