DÜNYAHABERLERSon Dakika

İsrai’in Kabusuyuz

Kudüs Ordusu komutan yardımcısı Orgeneral İsmail Qaan, Meşhed Şehitlerini anma programında yaptığı konuşmada, Direniş Güçlerinin hem Lübnan’da hem de Suriye’de, Kudüs’teki işgalci rejimin kâbusu olduğunu ifade ederek şu ifadelerdebulundu:
“Çok eski değil, yakın dönemlerde İsrail, Lübnan topraklarına girerek Trablus’a kadar ilerlemişti. Hiçbir güç onlarla mücadele edemiyordu. Ama bu gün İslami direnişin evlatları Fatımiyyun ordusu (Suriye’de bulunan İran ordusundan bir birlik) ile omuz omuza Lübnan’ı savunup savaşarak işgalci rejimin Lübnan’da gasp ettiği bütün toprakları geri aldılar.
Her ne kadar düşman, topraklarımızda komplo planları yapıyor olsa da, cesur ve yürekli mücahitlerimiz sayesinde bu siyasi komplolarını icra edememekle birlikte, Müslüman ülkelerin gücünü bölgede arttırmaktalar. Direniş Güçleri ve mücahitler Filistin’deki işgal altındaki bölgelerde bile, gelecek yıllarda, ihtiyaçları olan füzeyi üretebileceklerini tüm dünyaya gösterdiler.”
Orgeneral İsmail Qaan ayrıca Filistin’deki abluka altında bulunan bölgelerde direnişin savunma gücüne değinerek, “8 metrelik Fecr-5 füzesi, tamamıyla kuşatma altında bulunan Gazze’den Tel Aviv’e fırlatıldı. Bu da savaşçı ve mücahit çocukların kuşatma altındaki bölgelerde bile ihtiyaçları olan füzeyi üretebilme kabiliyetine sahip olduklarını gösterdi” ifadesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı