HABERLERSuriye

İsrail Büyükelçisi: İsrail ile Türkiye’nin Suriye’deki Uzun Vadeli Çıkarları Aynı

Siyonist İsrail’in Türkiye Büyükelçisi Eitan Na’eh, Türkiye’de yayın yapan Siyonist Şalom gazetesine bir röportaj verdi. Röportajında Türkiye-İsrail ilişkilerini değerlendiren Na’eh Suriye konusundaki soruya, Suriye olayını baştan sona aydınlatacak ve Suriye düşmanlarının kime hizmet ettiğini alenen açık edecek bir cevap verdi.

Siyonist Büyükelçi Na’eh; Konu Suriye olunca, Türkiye ve İsrail’in dış politika kararları benzerlik taşıyor mu? şeklindeki soruya: Birbirimizi anlamamız gerek, konuşmamız lazım. Her iki ülke de Suriye ile komşu. Türkiye’nin İsrail Büyükelçisi Kemal Ökem’in konu ile ilgili yazdıklarını okudum. Farklı bakış açılarımız var, bu da çok doğal. Çünkü Suriye için siz kuzeye doğru yukarı, biz güneye doğru aşağıya bakıyoruz. Ancak uzun vadede çıkarımız aynı. Suriye’de tek bir adres görmek istiyoruz. Farklı bakış açıları ve kısa vadede farklı çıkarlar olabilir ancak uzun vadede çıkarımız aynı. Şeklinde cevap verdi

Siyonist büyükelçi bu cevabıyla bir yandan Türkiye’nin Suriye politikasıın şifrelerini verirken, diğer yandan bu poiltika ekseninde hareket eden ve meydanlarda Suriye, İran ve Hizbullah hakkında ifrazat kusanların kime ve neye hizmet ettiklerini aşikar etmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı