DÜNYAHABERLER

İsrail Direniş İnancımızı Asla Yok Edemez

Siyonist İsrail rejiminin Başbakanı Bünyamin Netanyahu Kudüs’te bulunan el Halil şehrine yönelik kuşatmanın İsrail rejimi için hayati önem taşıdığını belirterek “Bölgede kurulan olan güvenlik duvarı İsrail’in emniyeti için zaruridir” ifadelerini kullandı.

El Halil şehrindeki güvenlik duvarına yönelik gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Bünyamin Netanyahu’ya beraberinde İsrail Savaş Bakanı, İç Güvenlik Bakanı ve bir çok generalin eşlik ettiği belirtildi.

Gerçekleştirdiği ziyarette el Halil şehrinde bulunana güvenlik duvarının İsrail rejimi için taşıdığı hayati öneme değinen Bünyamin Netanyahu “Güvenlik Duvarı sayesinde teröristlerin ve mültecilerin şehirlerimize sızmasını engelliyoruz ve aldığımız bu önlem sayesinde vatandaşlarımız olası her tehditten uzak kalmış bulunuyor” açıklamasını yaptı.

El Halil şehrinde bulunan güvenlik duvarı hakkında geçtiğimiz günlerde İslami Cihad Hareketi bir açıklama yapmış ve Siyonist İsrail rejiminin bu kuşatmasına karşı direneceklerine işaret ederek “Filistin halkına yönelik devam eden bu kuşatma siyasetine karşı direnişimize devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden olan Şeyh Habib, Gazze ve el Halil şehirlerinin Siyonist İsrail rejimine karşı ortak bir direniş sergilediklerini belirterek “Siyonistler el Halil şehrini tüm güçleri ile kuşatarak gençlerimizi zindanlara atabilir veya halkın evini tahrip edebilir. Ancak Siyonist rejim, tüm bu saldırılarına rağmen Filistin halkının direniş inancını ve iradesini kıramayacaktır” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Şeyh Habib dünya halklarının Filistin’e karşı üzerlerine düşen vazifeyi yapmaları gerektiğine işaret ederek” Siyonist İsrail rejiminin işlediği tüm cinayetler ise uluslararası insan hakları örgütleri tarafından kınanmalıdır” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı