DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZMısırSon Dakika

İsrail : HAMAS, Mısır ile ortak düşmanımızdır

Siyonist rejim dışişleri bakan yardımcısı Kahire ve Tel Aviv arasındaki geniş güvenlik ilişkilerine işaretle, Siyonist rejimin Kahire’den “gizli ilişkilere” son verilmesini istedi.

Fars haber ajansının Arap 21 sitesine dayanarak verdiği habere göre Siyonist rejim dışişleri bakan yardımcısı Yusi Yelin, Mısır ile güvenlik işbirliğinden duyduğu ” mutluluğu” açıklarken, HAMAS’ın her iki tarafın düşmanı olduğunu iddia etti.

Mısır’ın Siyonist İsrail rejimi ile ilişkilerinin alenileşmesini istemediğine işaretle, darbe ardından resmi düzeyde iki taraf arasında bir görüşmenin gerçekleşmediğini söyledi.

Mısır’ın Tel Aviv büyükelçisinin hala görev yerine dönmediğine işaret eden Yelin, Mısır elçisinin “Bulutlar Sütunu” operasyonu ardından Tel Aviv’i terk ettiğini ve bir kez daha geri gönderilmesinin unutulduğunu ifade etti.

Siyonist rejim 14 kasın 2012 tarihinde 8 gün süren “Bulutlar Sütunu” operasyonunda Gazze’de Filistinlilere karşı geniş çaplı hava ve kara saldırısında bulundu. Saldırılar direnişin füze saldırıları ile karşılaşırken, nihayet Siyonist rejim Filistin tarafından ateşkes isteğinde bulunmak zorunda kaldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı