FilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

İsrail Hamas Üyelerine Yönelik İşkenceleri Mahmut Abbas Eli İle Yapıyor

İşgal rejimi İsrail’e gönüllü hizmetlerini sunmaya devam eden Abbas’a bağlı güçler Hamas hareketine mensup oldukları iddiasıyla Batı Yaka’da 6 kişiyi tutukladı, 3 kişiyi de ifade vermeleri için merkezlere çağırdı.

Diğer taraftan Hamas mensubu dört tutuklunun serbest bırakılması için yapılan itiraza bakan Ramallah’taki savcılığın bir açıklama yapmadan ve gerekçe göstermeden oturumu ertelediği öğrenildi.

El-Halil, Beytlahim, Tulkerem, Kalkiliya ve Selfit şehirlerinde Filistinlilere karşı operasyonlarını yoğunlaştıran Abbas’a bağlı güçler, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a mensup oldukları iddiasıyla 6 kişiyi tutukladı.

Ramallah şehrinde ise, gazeteci Zahir İsa Muhammed Şazili ve Ali Abid’den istihbarat biriminin merkezine gidip ifade vermeleri istendi.

İşgal ordusuyla Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Filistin topraklarında yaptıkları insanlık dışı saldırı, tecavüz ve zulümlere seyirci kalan Abbas yönetimi ve ona bağlı güçler, Batı Yaka’da işgale karşı direniş gösteren insanları tasfiye etmek için büyük çaba gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı