DÜNYAFilistin

İsrail, Hamas ve Hizbullah bayraklarını yasakladı; FKÖ bayraklarına izin var!

İsrailli medya kuruluşu Arutz Sheva’nın haberine göre, İsrail başsavcısı Yehuda Weinstein; Hamas ve Hizbullah bayraklarını sallayan ya da bu gruplarla ilişkili sembolleri taşıyan İsrail vatandaşları hakkında adli takip ve tutuklama süreci başlatılmasına karar verdi.

Yisrael Hayom Gazetesi, Weinstein’in yardımcılarının konuyla ilgili Adalet Bakanlığı çalışanlarına gönderdiği mektubu yayımladı.

Mektuba göre; Weinstein, ‘terörist gruplar’ın sembollerinin taşınmasının cezalandırılmasını öngören yasal düzenlemelerin halihazırda mevcut olduğu görünüşünde.

İsrail yasalarına göre, el-Fetih de ‘terör örgütleri’ arasında yer alıyor; ancak fiili olarak FKÖ bayraklarının taşınması ve dalgalandırılmasıyla ilgili bir yaptırım uygulanmıyor.

İsrail Başsavcılığının mektubunda, FKÖ bayrak ve sembollerinin taşınabileceği; ancak Hamas, Hizbullah gibi grupların bayrak ve sembollerinin taşındığının görülmesi durumunda polis ve güvenlik yetkililerinin hemen müdahale etmesi gerektiği belirtiliyor.

Gazetenin haberine göre; Hamas ve Hizbullah bayrakları, Arap kasabalarındaki protestolarda ve Mescid-i Aksa civarında sıklıkla dalgalandırılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı