DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

İsrail Hiçbir Zaman Kendini Emniyette Hissedemeyecek

İran Milli Yüksek Savunma Üniversitesi Rektörü; ABD, tüm uluslararası prensiplere ahde vefasızlığın simgesidir.

General Vahidi; bu cephenin, Suriye düzenini yok etmeye yönelik tüm çabalarının fiyasko ile sonuçlandığının ve bugün İsrail’in kendi güvenliğinden endişe duyduğunu, bunun doğal bir durum olduğunu çünkü bu işgal rejiminin hiçbir zaman kendini güvende hissedemediğini vurguladı.

Komutan Vahidi; Suriye’nin sorunların üstesinde geldiğine işaretle, bugün İsraillilerin zor durumda olduğunu ve hareketlerinin reaksiyondan ibaret olduğunu kaydetti.

ABD ile Kuzey Kore ilişkilerine dikkat çeken General Vahidi; ABD’nin tüm uluslararası ve ahlaki kurallara ahde vefasızlığın simgesi olduğunu hatırlatarak, Korelilerin ABD ile müzakere için kararlarının kendilerini ilgilendirdiğini, ancak bu alanda ABD’nin yapacaklarıyla ilgili olumlu bir gelecek düşünmediğini ifade etti.

ABD’nin Avrupalı dostlarına karşı bile iyi hareket etmediğini ve onlara hiçbir değer vermediği yaratıklar haline getirdiğini ifade eden Komutan Vahidi; İngiltere, Almanya ve Fransa ile ABD’nin karşı karşıya gelmesinin ABD’nin kendi çıkarlarından başka hiçbir şeyi düşünmediğini ortaya koyduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı