MEDYA ANALİZ

İsrail İçeriden Dağılıyor

Siyonist İsrail İç Güvenlik Teşkilatı eski Başkanı Diskin, Netanyahu’yu korkak diye tanımlayıp, rejimin içerisinde bölünmeler olduğunu belirtti.

Korsan İsrail İç Güvenlik Teşkilatı (Sabak-Şinbet) Teşkilatı eski Başkanı Yual Diskin, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’yu önemli kararlarda korkak davranmak ve sorumluluk kabul etmekten kaçmakla suçlayıp, rejimin dağılmasının önlenebilmesi için İsrail baharı başlatılması talebinde bulundu.

Siyonist “Yediot Ahronot” gazetesinin yazdığına göre Diskin ayrıca, nükleer programı nedeniyle İran’a askeri saldırı düzenlenmesine karşı olduğunu ifade ederek “İran’ın nükleer silaha sahip olması halinde bile bu İsrail için en kötü senaryo olmayacaktır. Daha beter senaryolar var ve bence en kötüsü bizim içeriden dağılmakta olmamızdır. Bu, İran’ın nükleer programından da beter bir şey” diye uyarıda bulundu.

Diskin açıklamalarının devamında Siyonist İsrail için en iyi çözümün Filistinlilerle görüşmeye çalışması ve onlarla barış içerisinde olması olduğunu dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hangi İsrail Baharı
    Siz İslama ve İslam Alemine düşmanlık dışında hiç bir konuda birlik olmadınız. Karşınızda bir güç gördğünüz zaman çil yavrusu gibi dağılırsınız. Filistinli kardeşlerimizin takdire şayan direnişi karşısında ki korkaklığınız ve dağınık halinizde bundan kaynaklanmaktadır.
    İsrail yoktu ve yok olmaya mahkümdür. Ama baharda Ama Yazda; İnşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı