DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

İsrail savaş uçakları Lübnan hava sahasını ihlal edip Türkiye’ye geçti

Korsan İsrail Ordusuna ait 2 savaş uçağı dün, Lübnan hava sahasını ihlal ederek Türkiye’ye doğru uçtular.

Lübnan Ordusu Komutanlığı dün öğleden sonra yayınladığı bir bildiriyle, önceki gün sabah saat 8’de işgalci İsrail’e ait bir keşif uçağının Lübnan’ın hava sahasını ihlal ederek Keferkela yerleşim sitesi üzerinden bu ülkenin hava sahasına girdiğini ve daha sonra güney bölgelerde bir süre döndükten sonra nihayet saat 13.45’te Ulema-ul Şaab yerleşim sitesi üzerinden Lübnan hava sahasını terkettiğini kaydetti.

“El Cedid” televizyonu sitesinde verilen habere göre, geçtiğimiz Cumartesi günü aynı zamanda Siyonist İsrail Ordusunun 2 savaş uçağı saat 10.55’te Keferkela yerleşim sitesi üzerinden Lübnan hava sahasına girdi ve bu ülkenin güney bölgelerinde bir süre uçtuktan sonra saat 12.55’te deniz üzeri ve Şeka yerleşim sitesi karşısından Türkiye’ye doğru uçtular.

Siyonist İsrail, özellikle de “33 gün” savaş yenilgisinin ardından ve BM Güvenlik Konseyi’nin 1701 sayılı bildirisine rağmen Lübnan’ın hava ve kara sahalarını yüzlerce kez ihlal etmiştir. Beyrut bugüne kadar bu meseleden dolayı defalarca BM Güvenlik Konseyi’ne şikayet etmiş, ancak korsan İsrail’in Lübnan’a karşı ihlal girişimleri olduğu gibi devam etmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı