DÜNYAİNSAN HAKLARI

İsrail televizyonu Mescid-i Aksa’yı yıkmak için yapılan hazırlıkları haber yaptı

İsrail medya kaynakları, Mescid-i Aksa’nın yıkılarak yerine sözde heykelin inşa edilmesi projesi için fanatik Yahudi cemaatleri tarafından yürütülen hazırlıkların ileri aşamalara ulaştığını bildirdi.

İsrail Televizyonu 10′uncu kanalı, konuyla ilgili yaptığı haberde, söz konusu cemaatlere üye bir İsraillinin Ölü Deniz’e giderek Kubbetu’s-Sahra’nın yerine inşa edilecek Heykel Sunağı için en eski taşları topladığını söyledi.

Haberde, seksenli yıllarda Mescid-i Aksa’yı yıkmak isteyen Yahudi yerleşimcilerden biri olan ve bu nedenle yedi yıl hapis yatan Yehuda Etzion isimli diğer yerleşimcinin halen heykelin yeniden inşa edilme projesinin fikir babası olduğu ifade edildi.

İsrail Televizyonu 10′uncu kanalı, Etzion’un “Heykeli inşa edebilmek için bazı şeyleri yıkmak zorundayız. Mescid-i Aksa’yı yıkmalıyız. Kubbetu’s-Sahra’nın kalması kabul edilemez. Müslümanlar Mekke’ye ve Hıristiyanlar Roma’ya gitsinler, Kudüs’ü de Yahudilere bıraksınlar” dediğini aktardı.

Haberde ayrıca, Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka’nın güneyindeki Gosh Etzion Yahudi Yerleşkesi’nde Mescid-i Aksa’nın yerine sözde heykelin inşası için hazırlıkları sürdürdüğü ve Heykel Sunağı’nda kurban edilmek üzere hayvan besledikleri ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı