DÜNYAFilistinHABERLERSuriye

İsrail ve Daha Başka Taraflar Terör Örgütlere Desteklerini Yoğunlaştırdı

Amerikan Mint Press News web sitesi; işgalci İsrail’in Suriye’nin güneyinde Nusra Cephesi ve diğer terör örgütlere desteğini daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde yoğunlaştırdığını belirtti.

Elliott Gabriel’in hazırladığı raporda İsrail’in Suriye’de kendine stratejik bir konum elde etmeye çalıştığına dikkat çekildi.

Raporda İsrail’in daha başka bölgesel ve uluslar arası devletlerin Suriye’de onların adına vekaletle savaşan muhtelif isimler altında terör örgütlere desteklerini yoğunlaştırdıklarına vurgu yapıldı.

İsrail’in işgali altındaki Golan toprakları civarında Suriye’de daha çok uzanmaya çalıştığına işaret edilen raporda bu amaçla da en az 7 terör örgütüne desteğini yoğunlaştırdığı kaydedildi.

Raporda İsrail’in uzun yıllardan beri Suriye’de terör örgütlere askeri ekipman, silah, mühimmat, tıbbi ve lojistik desteğe ilaveten maddi destek de temin ettiği belirtildi.

ABD’nin Suriye’de 10 ila 20 bin arasında azılı teröriste aylık maaş bağladığına dikkat çekilen raporda; bu maddi desteğin ABD istihbarat teşkilatı tarafından geçen ay durdurulduğu öne sürüldü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı