DÜNYAHABERLER

İsrail’le normalleşme S. Arabistan’ın desteği ile gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığına bağlı Filistin halkının İslam inkılabına destek komitesi Başkanı Ayetullah Muhammed Hasan Ahtari, bazı Arap rejimlerin korsan İsrail’le ilişkilerini normalleştirmesi, S. Arabistan’ın destekleri ve zemin hazırlaması ile gerçekleştiğini belirtti.

Siyonist rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun S. Arabistan’a gizli ziyareti ile ilgili haberlere tepki gösteren Ayetullah Ahtari, Suud elebaşıları BAE, Bahreyn ve Sudan rejimlerinin İsrail ile normalleşme anlaşması imzalamalarına zemin hazırlayarak bu işe destek verdiklerini belirtti.

Ayetullah Ahtari şöyle ekledi:

Bölgede Golan tepeleri ve Batı Şeria’da bazı bölgelerin ilhakı, yerleşke inşaatının devam etmesi, siyonist rejimin Filistin’i bombardıman etmesine ve Filistin halkının evlerini yıkmasına destek verilmesi, hepsi korsan İsrail’in bölgedeki hamilerinin iş birliği ile gerçekleşen cinayetler ve ihanetlerdir.

Cumhurbaşkanlığına bağlı Filistin halkının İslam inkılabına destek komitesi Başkanı Ayetullah Ahtari, Müslümanlar ve İslam ülkeleri ve Filistin milleti Filistin ülküsünden geri adım atmamaları gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

Müslümanlar Suud rejimi onların düşmanı ve İslam ve Filistin milletinin düşmanlarının müttefiki olduğunu bilmelidir. Filistin milleti de Müslümanlar onların yanında yer aldığını ve bebek katili İsrail rejiminin cinayetleri ile mücadele edeceklerini bilmeleri gerekir.

Korsan İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesi Pazartesi günü siyonist rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu gizlice S. Arabistan’a geldiğini ve Suud veliaht prensi Muhammed bin Salman ile görüştüğünü duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı