DÜNYA

İsrailli gruplardan, Mescid-i Aksa provokasyonu

Siyonist bir grup Mescid-i Aksa’nın avlusuna bir baskın yaparak uzun süre avluda ve El Kıbli Mescidi’nde gösteri yaptı.

Kudüs’teki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Siyonistlerden oluşan kalabalık bir grup dün sabah Siyonist işgal güçlerinin ve işgal istihbaratının koruması altında Mescid-i Aksa’nın avlusuna ve El-Kıbli Mescidi’ne girdi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nden alınan bilgiye göre  Siyonist istihbarat elemanlarıyla gaspçıların Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıklarını bildiren kaynaklar, gruba eşlik eden Yahudi rehberin Siyonistlere,  Yahudilere ait ve sözde heykelle bağlantılı olduğunu iddia ettiği Mescid-i Aksa’nın çeşitli bölümleri hakkında bilgi verdiğini söyledi.

İsrailli bazı grupların işgal güçleri ve istihbarat elemanları eşliğinde Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlarda artış gözlendiği ve geçtiğimiz birkaç ay içinde onlarca baskın yapıldığı belirtildi.

Bu arada, Filistin Parlamentosu Kudüs Komitesi Başkanı milletvekili Ahmed Ebu Halebiyye, resmi ve sivil kurumlara çağrıda bulunarak Kudüs kentinin Siyonist işgal rejiminin ihlallerine karşı korunmasını istedi.

Gazze’deki parlamento binasında düzenlediği basın toplantısında Siyonistlerin Kudüs’ün demografik yapısını değiştirme çabaları konusunda uyarıda bulunan Ebu Halebiyye, Filistinlilerin ellerinden evlerinin ve arazilerinin alınarak onlarca Yahudi yerleşim birimi inşa edildiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı