DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

İsrailli komutan: Hizbullah modern silaha sahip akıllı bir düşman!

Siyonist İsrail rejimi ordusuna bağlı kaynaklar, Lübnan Hizbullah’ının gücünü itiraf ettiler.
Mehr haber ajansının bildirdiğine göre İsrail Maariv gazetesine demeç veren siyonist İsrail ordusu komutanlarından biri, Hizbullah’ın çok akıllı, üstün savaş kabiliyetine ve modern gelişmiş silahlara sahip bir düşman olduğunu belirterek, Hizbullah ile gelecek savaşın çok çetin bir savaş olacağını, çünkü gelecek savaşın bir gerilla savaşı olacağını ve düzenli orduların artık işin içinde olamayacağını bildirdi.
Gelecek karşılaşmanın kaçınılmaz olduğunu ve Hizbullah’ın zeki, kudretli ve üstün teknolojik güce sahip bir düşman olduğunu belirten söz konusu siyonist komutan, HAMAS’ın da Hizbullah’ı örnek aldığını, bunun için İsrail’in şimdiden kendini çok kötü ve çetin bir senaryoya hazırlaması gerektiğini söyledi.
İsrail ordusu raporları uyarınca muhtemel bir savaş durumunda Lübnan Hizbullahı günde 3000’i aşkın füze işgal altındaki Filistin topraklarına fırlatacak ve bunu bir ay boyunca sürdürecek kabiliyettedir.
Bu durumda siyonist kaynaklar Lübnan ile işgal altındaki Filistin sınırlarında durumun çok kritik olduğunu ve her an bir savaş kıvılcımının ateşlenebileceğini bildirmekteler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı