DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

İsrail’li turistleri Ülkesine kabul eden Tunus,Filistin’lileri sınır dışı etti

Tunus devriminden sonra iktidarı ele geçiren Nahda hareketi,Siyonistlerin işine gelen uygulamalarına devam ediyor.Geçtiğimiz hafta ülkemize gelerek,Temaslarda bulunan Nahda hareketinin lideri Gannuşi,Türkiye ve Tayyip Erdoğan’a medhiyeler dizmiş ve tecrübelerinden istifade ettiklerini belirten bir açıklama yapmıştı.Türkiye’den edindiği engin tecrübe! ile ülkesine dönen Gannuşi’nin ilk icraatı ise,bu güne kadar tunusa girmesi yasak olan İsrail vatandaşlarının turist olarak ülkeye girmelerine izin vermek oldu.Olayın üzerinden henüz bir hafta geçmişken Tunus yönetimi yeni bir icraata daha imza attı.

Tunus, geçen pazardan beri havaalanının transit yolcu salonunda gözaltında tuttuğu biri kadın ikisi çocuk 12 Filistinli mülteciyi sınır dışı etti.

Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Çalışma Grubu, kendileriyle diğer insan hakları örgütlerinin Filistinlileri sınır dışı etme kararının son derece yersiz olacağını ve bunun birçok tehlikeyi içinde barındırdığını dolayısıyla mültecilerin sınır dışı edilmemesi gerektiğini ifade etmelerine rağmen Tunuslu yetkililerin mültecileri sınır dışı ettiğini belirtti.

Çalışma Grubuna konuşan mültecilerden biri, kendilerinin önce Libya’ya gittiklerini, ancak Libyalı yetkililerin aldıkları vizenin geçerli olmadığını iddia ederek kendilerini Tunus’a gönderdiklerini, Tunuslu yetkililerin de kendilerini kabul etmeyerek geldikleri Lübnan’a geri gönderme kararı aldıklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı