DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

İtirafçı Teröristler Düzenledikleri Saldırıları Ayrıntılı Olarak Anlattılar

 Suriye Güvenlik birimleri tarafından yakalanarak yargıya teslim edilen teröristler daha önce katılmış oldukları katliam ve terör eylemlerini itiraf ettiler.

Suriye Televizyonunun dün akşam yayınladığı itiraflarda teröristler geçtiğimiz yıl 29 Nisan tarihinde Başbakan Vail Halaki’ye eşlik eden konvoyu hedef alan terör saldırısına katıldıklarını itiraf ettiler.

İtiraflarına kimliklerini ve terör gruplarına katılma hikâyelerin anlatarak başlayan itirafçı teröristler; Mezze Villat bölgesinde Başbakan’ın konvoyuna yönelik düzenlenen saldırının istihbaratından uygulamasına kadar bütün ayrıntıları failleriyle ve kendilerinin üstlendikleri görevlerle birlikte anlattılar.

Aralarında yabancı uyruklular da bulunan itirafçı teröristlerden Filistin asıllı Usame Abdülfettah Abdülhadi Mezze Villat bölgesinde Başbakan’ın konvoyunu hedef alan ve birçok vatandaşın şehit düşmesine neden olan saldırıda kullanılan araca patlayıcı düzeneğini kendisinin yerleştirdiğini ve saldırıyla ilgili koordinasyonu kendisinin üstlendiğini anlattı.

Patlayıcı düzeneği yerleştirilmiş Mazda markalı aracı Berze semtinden alarak daha önce toplanmış istihbarat çerçevesinde Başbakanın konvoyunun geçeceği güzergah üzerinde Mezze Villat bölgesinde bir noktaya park ettiklerini anlatan itirafçı teröristler; söz konusu araca 70 kg patlayıcı yerleştirildiğini belirttiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı