DÜNYAİNSAN HAKLARI

İzzeddin El-Kassam Tugayları Şehit Muhammed Asi’nin vasiyetini yayınladı

slami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı Şehit İzzeddin El-Kassam Tugayları, Siccil Savaşı’nın son gününde Tel Aviv eylemini gerçekleştiren hücrenin üyelerinden şehit Muhammed Asi’nin vasiyetini yayınladı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, bu sabah (21 Kasım Perşembe) internet sitesinde yayınlanan vasiyetin, Ramallah kentinin batısındaki Beyt Lukya beldesi sakinlerinden Muhammed Asi tarafından 15 Kasım 2012′de yazıldığını açıkladı.

Şehit Muhammed Asi’nin vasiyetini yazdığı sırada Gazze Şeridi’nde kadınların ve çocukların herkesin gözü önünde öldüğünü gördüğünü belirten El-Kassam Tugayları, Asi’nin Allah’tan işaret parmağını havaya kaldırıp kelime-i şehadet getirerek ölmeyi dilediğini ve bu dileğinin gerçekleştiğini söyledi.

Vasiyetinde mücahitlere seslenen Asi, işgal zindanlarında her gün acı çeken esir kardeşlerini unutmamalarını isteyerek, “Onları kurtarmak sizin göreviniz. Birleşin ve ayrılığa düşmeyin. Düşman tek. Tek bir sancak altında pusulanızı aynı yöne çevirin” dedi.

İsimlerin değişeceğini fakat gayenin her zaman tek olacağını kaydeden Asi, o gayenin de şehadet olduğunu ifade etti.

Vasiyetinde kendisini yetiştirenleri de unutmayarak teşekkür eden Asi, İzzeddin El-Kassam Tugayları’ndaki mücahit kardeşleriyle gurur duyduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı