DÜNYAFilistin

İzzet Er-Reşak: Gereksiz polemiklere girmeyeceğiz

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, Hamas’ın bazılarının medya aracılığıyla yönelttiği asılsız suçlamalarla çekmek istediği gibi siyasi polemiklere girmeyeceğini söyledi.

İzzet Er-Reşak, bu sabah (9 Eylül Salı) sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında yaptığı açıklamada, “Filistin halkına hizmet için önümüzde yapmamız gereken çok iş var. O suçlamaların peşine takılmamalıyız” dedi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, son günlerde yaptığı bir dizi açıklamada Hamas’a suçlamalar yöneltmiş ve silah, meşruiyet ve ortak karar üzerinde anlaşma sağlanmadan Hamas ile gerçek anlamda bir ortaklık sağlayamayacaklarını ifade etmişti.

Direnişin silahının Filistin halkına ait olduğunu vurgulayan Er-Reşak, direnişin silahının Filistin halkının ve ümmetin gururu haline geldiğini, özgürlük ve bağımsızlık yolunu çizdiğini, işgalcinin direnişin silahını elinden alma girişimlerinin hepsinin başarısızlıkla sonuçlandığını söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, son günlerde tek ve meşru silahtan bahsederek direniş gruplarının silahlarını teslim etmesi gerektiğini dile getiriyor ve direnişi hedef alan açıklamalarda bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı