DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

İzzet er-Reşak: Korsan İsrail, Kudüs’te yeni bir intifadadan korkuyor

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi İzzet er-Reşak dün (24 Ekim Cuma) yaptığı açıklamada işgal rejiminin işgal altındaki Kudüs’te yeni bir intifadanın patlak vermesi ihtimalinden korktuğunu dile getirdi.

Reşak, bugün kendi kişisel facebook sayfasında dile getirdiği görüşünde, siyonist işgal güçlerinin son günlerde Kudüs’te herhangi bir güvenlik açığına fırsat vermeyecekleri yönünde açıklamalar yapma ihtiyacı duymalarının bu yöndeki endişelerinden kaynaklandığına dikkat çekti.

İşgal güçlerinin bu konudaki endişelerini tehditleri ve polis şiddetini daha da artırmak suretiyle korkutma yöntemiyle savmaya çalıştıklarına işaret eden İzzet er-Reşak, siyonistlerin her zaman “bir problemi biraz güç kullanmakla aşamazsan, daha fazla güç kullan” inancıyla hareket ettiklerini o yüzden de polis şiddetini sürekli artırmayı bir çözüm yöntemi olarak gördüklerini vurguladı.

Buna rağmen siyonist işgalcilerin yine de korkularını aşamayacaklarını ve güvene kavuşmalarının mümkün olamayacağını dile getiren İzzet er-Reşak; “Çünkü halkımız meşru bir davanın peşindedir. Kendi nefsini müdafaa etmektedir. Toprağını ve kutsal değerlerini kurtarmak, işgale son vermek için mücadele etmektedir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı