DÜNYAİNSAN HAKLARI

Kahire, Kamp David anlaşmasını inceleyecek

Mısır basımı El Mısriyun gazetesi İhvan-ül Müslümin Cemaatindeki bilir kişilere dayanarak “Bu Cemaat, Kamp David anlaşmasının içeriğini incelemesi için bir komite kurdu” diye yazdı.

Mısır basımı El Mısriyun gazetesi İhvan-ül Müslümin Cemaatindeki bilir yetkililere dayanarak “İhvan-ül Müslümin, Kamp David anlaşmasının içeriğini incelemesi için bir komite kurdu” diye yazdı.

El Mısriyun söz konusu komiteyle ilgili olarak ayrıca “Bu komitenin üyeleri hukuki, diplomatik ve askeri uzamanlardan oluşuyor. Bu heyetin eskiden Mısır’a hakim olan rejimin uluslararası tarflarla vardığı anlaşma ve alınan kararlardan bazılarını incelemeye alması bekleniyor” diye kaydetti.

Mısırlı bu gazete ayrıca, İhvan-ül Müslümin Cemaatindeki söz konusu kaynaklara dayanarak “Bu komitenin üyeleri, Kamp David anlaşmasının yeniden gözden geçirilmesi ve değiştirilmesiyle ilgili bir tasarı hazırlıyacaklar. Zira bu anlaşma, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Sina yarımadasına asker yollaması girişimiyle fiilen kenara atılmış oldu.

Mısır Parlamentosunun ünlü üyelerinden Muhsin Razi de bu hususta, Mısır’ın halihazırda sadece bu ülke halkının menfaatlerini düşündüğünü belirterek “Mısır’ın siyasi anlaşmaları artık geçmişte olduğu gibi olmayacak. Kamp David anlaşması da Mısır halkı açısından zalimane sayılır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı