DÜNYAFilistinHABERLER

Kassam Tugayları, korsan İsrail İHA’sını yeniden programladı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusuna ait bir insansız hava aracını ele geçirmeyi başardığını ve yeniden programlayarak hizmete soktuğunu açıkladı.

El-Kassam Tugayları, dün akşam (12 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, mühendislerinin becerileri sayesinde yeni bir teknik başarı elde ettiklerine dikkat çekti.

Bildiride, El-Kassam Tugayları’na bağlı özel birimin 22 Temmuz 2015’te işgal ordusuna ait “Skylark1″ türü bir İHA’yı ele geçirdiği, gerekli teknik incelemelerin ardından İHA’nın sökülerek çalışma sisteminin araştırıldığı, daha sonra özel birimin İHA’yı yeniden programlayarak El-Kassam Tugayları’nın hizmetine sunduğu ifade edildi.

Bildiride, “Düşman bilsin ki, İzzeddin El-Kassam Tugayları kendisini sürekli gözetliyor ve her gün yeni bir başarıyla düşmanı şoke edecek” ifadesine yer verildi.

Önümüzdeki günlerin işgalciler için daha kötü gelişmelere gebe olduğunu bildiren El-Kassam Tugayları, bu başarıyı El-Kassam Tugayları üyesi bir grup gencin gerçekleştirdiğini ve Filistin gençliğine hediye ettiğini söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, bu vesileyle Filistinli gençleri direniş saflarına katılmaya ve Filistin’in özgürlüğüne kavuşması mücadelesinde rol almaya çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı