DÜNYAFilistinMEDYA ANALİZSon Dakika

Kassam Tugayları’ndan düşmana pusu, 1 ölü ve 6 yaralı

On gün önce Gazze’ye karşı savaş başlatan ve bir türlü savaşı istediği yöne çeviremeyen işgal güçlerinin dün Gazze’ye sızma girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlandığı haberleri gelmeye devam ediyor.

İşgal güçlerinin başarısız kaldıklarını ve zayiat verdiklerini duyurmaya başlayan Siyonist basın yayın organları, işgal güçlerinin dün (17 Temmuz Perşembe) gece Gazze’ye sızma girişimlerinin direnişçilerin güçlü direnişiyle karşılandığını, çıkan yoğun çatışmalarda 1 askerin hayatını kaybettiğini ve 5’inin de yaralandığını duyurdu.

İşgal radyosu ise konuyla ilgili verdiği haberde, sınırda mevzilenen askerlerin dün gece birkaç koldan Gazze’ye sızma girişimlerine karşı Gazze’deki direniş güçlerinin güçlü bir direnç gösterdiğini, yoğun çatışmaların askerlerin ilerleyişini engellediğini ifade etti.

Radyo verdiği haberde çatışmaların özellikle Şucaiyye, Han Yunus ve kuzey bölgelerinde yoğunlaştığını; hava ve deniz kuvvetlerinin desteğine rağmen kara birliklerinin ilerleyişinin ağır silahlarla karşılık veren direnişçiler tarafından engellendiğini ifade etti.

Kassam Tugayları bugün sabah yayınladığı askeri bildiride kurduğu pusuya düşen işgal askerlerinden bazılarının öldüğünü ve bazılarının da yaralandığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı