DÜNYAFilistin

Kassam Tugayları’nın vurduğu Ben Gurion havaalanı’nda uçuşlar durdu

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın tehdidinden ve bu sabah M75 füzesiyle vurarak tehdidini hayata geçirmesinden sonra Tel Aviv’in doğusundaki Ben Gurion Havaalanı’nda uçuşlar tamamen durdu.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan kaynaklar, işgal yönetiminin uçuşları başka havaalanlarına yönlendirmeyi kararlaştırdığını söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılara ve işlediği katliamlara misilleme olarak Ben Gurion Havaalanı’nı hedef alacağı tehdidinde bulunmuş ve havayolu şirketlerini uyarmıştı.

Kaynaklar, El-Kassam Tugayları’nın tehdidinin ardından uçakların daha güvenli olduğu ve direniş füzelerinin hedefinde bulunmadığı için Batı Yaka hava sahasını kullanmaya başladıklarını bildirdi.

El-Kassam Tugayları’nın dün akşamki tehdidinin ve sabaha kadar mühlet vermesinin ardından gece boyu Ben Gurion Havaalanı’ndan birçok uçağın ayrıldığını belirten kaynaklar, Ben Gurion Havaalanı’na gelen uçakların Kudüs kentinin kuzeyindeki Kalendiya Havaalanı’na yönlendirildiğini söyledi.

Filistin direnişi, işgal rejimine tarihinde ilk kez hava ablukası uygularken birçok havaalanı şirketi Tel Aviv’e uçuşlarını iptal etti. Bu durum işgal yönetiminin çok büyük ekonomik kayba uğramasına mal oluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı