DÜNYAHABERLERORTADOĞUSuriye

Kimi Devletlerin Savundukları Teröristler, Suriye Halkına Saldırıları Devam Ediyor

ABD ve müttefikleri kimi devletlerin savundukları ve uluslar arası düzeyde ‘Suriye’de insani durumlar’ sloganı altında yürüttükleri hamlelerle destekledikleri teröristlerin gerilimi azaltma anlaşmasına ihlalleri ve sivil yerleşim alanlarına gaddar füze saldırıları devam ediyor.

Şam İl Emniyet Müdürlüğünde bir yetkili Şam kırsalı Doğu Ğuta’nın bir kısım bölgelerinde konuşlanıp masum sivil insanları canlı kalkan olarak kullanan teröristlerin bugün yine Şam ve kırsalının muhtelif bölgelerine füze saldırılarında bulunduklarını belirtti.

Yetkili başkentin eski semtlerinden Bab Tuma’da bir minibüs durağına düşen terör füzesi sonucunda 9 sivil vatandaşın şehit, 21 vatandaşın da yaralı düştüklerini aktardı. Yaralıların bir kısmının durumunun ağır olduğuna dikkat çeken yetkili, dolayısıyla şehit sayısının artabileceğini kaydetti.

Yetkili Kassa ve Şağur semtlerine düşen füzeler sonucunda da vatandaşların evleri, işyerleri ve araçlarında ciddi maddi hasarın meydana geldiğini söyledi.

Ordu birliklerimizin Doğu Ğuta’nın derinliklerinde füzelerin fırlatıldığı terör mevkilerini dakik operasyonlarla imha ettiklerini belirten yetkili; teröristlerin saflarında ciddi kayıpların kaydedildiğini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı