DÜNYAHABERLERSuriye

Kimyasal Saldırı Videosunda Görülen Çocuk Detayları Anlattı

Annesiyle birlikte sokakta olduğunu söyleyen Hasan Deyyab, Annemle sokaktayken sesler duyduk, baktık ki herkesi acele hastaneye gelmeye çağırıyorlar. Hastaneye girdiğimde tanımadığım kişiler beni tuttu ve beni hortumla ıslatmaya başladılar” dedi.

Rusya 24 televizyonu, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye füze saldırısına yol açan Beyaz Baretliler tarafından  yayınlanan videoda bulunan bir çocukla röportaj yaptı.

Rusya 24’e konuşan Hasan Deyyab, yaşananları tüm çıplaklığıyla anlattı.

Annesiyle birlikte sokakta olduğunu söyleyen Hasan Deyyab, Annemle sokaktayken sesler duyduk, baktık ki herkesi acele hastaneye gelmeye çağırıyorlar. Hastaneye girdiğimde tanımadığım kişiler beni tuttu ve beni hortumla ıslatmaya başladılar” dedi.

Hasan Deyyab: “Annem bugün yiyecek bir şeyimizin olmadığını, yarın yiyeceğimizi söyledi. Dışarıda bir çığlık duyduk. Hastaneye gidin diye sesleniyorlardı. Kısa zamanda hastaneye gittim. Beni tuttular ve beni ıslatmaya başladılar.”

Rusya 24 televizyonuna Hasan Deyyab’ın babası da Duma’da yaşananlarla alakalı açıklamalarda bulundu.

Hasan’ın babası, Hasan’ın hastanede olduğunu duyduğumda işteydim, hastaneye koştum, oğlumu ve ailemi sağlıklı gördüm” dedi.

Hasan’ın babası sözlerine şöyle devam etti: Sokaktaydım, sigara içiyordum. Herhangi bir kimyasal silah saldırısı hissetmedim. Militanlar hastanedekilere gıda, hurma ve pilav verdiler ve sonra onları serbest bıraktılar.”

Rusya 24 televizyonu, Beyaz Baretlilerin sahte videoyu çekerken hastanede bulunan bir doktorla da röportaj yaptı.

Doktur, o gün kimyasal silahlarla yaralanmış hiçbir vakaya rastlamadığını, ancak son bombardımandan dolayı çıkan duman ve tozdan etkilenmiş,  solunum sıkıntısı çeken birçok hastanın hastaneye geldiğini söyledi.

Doktor, hastaneye gelen solunum sıkıntısı olan hastalarla ilgilendiğimiz için hiçbir doktorun Beyaz Baretlilerin video çekimine müdahale edecek vakti olmadığını ifade etti.

Sivil savunma ekibi olarak kendilerini tanıtan Beyaz Baretliler, birçok Batılı ülke tarafından destekleniyor.

9 Nisan’da, Duma’da bir hastanede kimyasal silahlardan etkilenen hastalara doktorların müdahalesini gösteren bir video yayınlamıştı.  Yayınlanan videoda Şam yönetimi, Duma’da kimyasal silah kullanmakla suçlanıyordu. Kısa zaman sonra videonun Beyaz Baretliler tarafından hazırlandığı ortaya çıkmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı