DÜNYAFilistinHABERLER

Korsan işgal güçleri Batı Yaka’da 17 Filistinliyi gözaltına aldı

Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine dün gece ve bu sabah (9 Eylül Pazartesi) erken saatlerde baskın düzenleyen işgal güçleri, onu Nablus’a bağlı Beyta beldesinden olmak üzere 17 Filistinliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında bir de eski kadın esir olduğu bildirildi.

“Ahrar” Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş, işgal ordusunun Beyta beldesine baskın düzenlediğini ve on genci gözaltına aldığını, baskın nedeniyle beldede işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığını ve belde sakinlerinden bir kişinin cenazesinin iki saat geciktirildiğini söyledi.

Ahrar Merkezi, işgal güçlerinin gözaltına alınan gençleri yakınlardaki askeri kontrol noktasına nakletmeden önce bazılarına aşağılayıcı davranışlarda bulunduğunu belirterek, gözaltına alınanların Macid El-Fevzi ve Raşid El-Fevzi kardeşler, Nuh Eş-Şurfa ve Zekeriyya Eş-Şurfa kardeşler, Salim Tarık Selame, Eşref Behcet, İmam Rabhi, İmad Falih, Süleyman Sabit ve Cevat Semih olduğunu açıkladı.

İşgal güçlerinin Nablus kentinde Halil Ed-Dela’ ve Üsame El-Bazm isimli gençleri, Ramallah yakınlarında Eyhem Süleyman Er-Rimavi’yi, Beytlahim’de Mazin İbrahim Ebu Heniyye ve Ahmed Aziyye’yi, El-Halil’de ise eski kadın esirlerden Ayât Yusuf Salih Mahfuz’u gözaltına aldığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı