DÜNYAİNSAN HAKLARI

Korsan işgal güçleri Ebu Diys’te Kudüs üniversitesi öğrencilerine saldırdı

İsrail “Sınır Muhafızları”, Kudüs’ün Ebu Diys beldesindeki Kudüs Üniversitesi öğrencilerine dün akşam (9 Eylül Pazartesi) okul çıkışı aniden saldırarak en az 25 öğrencinin yaralanmasına neden oldu.

Kudüslü aktivistlerden edinilen bilgiye göre, Kudüs Üniversitesi öğrencilerinden 10′u plastik mermilerle yaralanırken en az 15 öğrenci de işgal askerlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.

İşgal askerlerinin saldırısı üzerine öğrencilerin askerlere taş atarak karşı koyduğunu bildiren görgü tanıkları, yaralı öğrencilerin tedavi için Ebu Diys Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldığını söyledi.

İşgal güçlerinin Kudüs Üniversitesi öğrencilerine saldırısı üzerine Ebu Diys yakınlarındaki köylerden gelen gençlerle işgal askerleri arasında üniversite çevresinde çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

İşgal güçleri Ebu Diys’teki Kudüs Üniversitesi öğrencilerine dün sabah da benzer bir saldırı düzenlemiş ve yaklaşık 78 öğrencinin yaralanmasına neden olmuştu.

Kudüs Üniversitesi Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı İmad Ebu Keşk, saldırının üniversitenin yeni öğrencileriyle yeni eğitim yılının başlamasını kutlarken gerçekleştirildiğini ve üniversitedeki istikrarın hedef alındığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı