DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Korsan İsrail, 55 Filistinliyi Kuzey El-Ağvar’dan kovuyor

İşgal güçlerinin dün (6 Mayıs Salı) Kuzey El-Ağvar’da iki mezrada yaşayan göçebe Filistinlilere Haziran ayı başına kadar çadırlarını toplayıp bölgeyi terk etmeleri için süre verdiği bildirildi.

Adil Ez-Zevahira, işgal yönetiminin çoğunluğu çocuklardan ve kadınlardan oluşan 55 kişinin yaşadığı çadırları ve ağılları boşaltmalarını istediğini söyledi.

Bu yılın başından beri evinin ikinci kez yıkıldığını bildiren Ez-Zevahira, Vadi El-Malih bölgesini terk etmeleri için sürekli olarak tehdit edildiklerini ifade etti.

El-Malih Konseyi Başkanı Arif Dırağime de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bölgeyi terk etme ihtarnamelerinin Vadi El-Malih’in El-Meyte bölgesinde yaşayan yedi aileye teslim edildiğini ve söz konusu ailelerin Aid Selman Verrad Zevahira (7 kişi), Meryem Abd Avde Zevahira (dul), Abd Ali Musa Neccade (8 kişi), Salim Selman Irhil Neccade (9 kişi), Halid Selame Salim El-Fakir (11 kişi), Ali Selame Avde El-Fakir (8 kişi) ve Selame Ali Selame El-Fakir (5 kişi) aileleri olduğunu söyledi.

Vadi El-Malih’te göçebe Filistinlilerin yaşadığı yedi yerleşim bölgesi olduğu ve işgal güçlerinin Filistinlilere bölgeyi terk etmeleri için sürekli baskı uyguladığı belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı