DÜNYAFilistin

Korsan İsrail askerleri Kudüs ve Batı Şeria’da 21 Filistinliyi tutukladı

Siyonist işgal güçleri bu sabah Kudüs ve Batı Yaka’nın şehir ve beldelerinde düzenlediği baskınlarda 21 kişiyi tutukladı. Bunların arasında El-Halil şehrinin kuzeyinde yer alan El-Arub Mülteci Kampı’nda Siyonist askerlere yapılan eylemi gerçekleştirdiğinden şüphelenilen şahsın yakınlarının da olduğu belirtildi.

Siyonist işgal ordusuna yakınlığıyla bilinen 0404 sitesi, işgal güçlerinin Kudüs’ün Beyt Hanina beldesinde metroda işgal askerlerini yumruklayan bir kişinin tutuklandığını bildirdi.

Dün (05 Ekim Çarşamba) Kudüs’te yapılan eylemin ardından bir çok noktaya baskın düzenleyen işgal güçleri Kudüs’ün Er-Ram beldesiyle, Bedu ve El-Celzun Mülteci Kampı’nda biri Hamas mensubu 5 kişiyi tutukladı.

El-Halil şehrine bağlı El-Arub Mülteci Kampı’nda üç Siyonist askeri ezen Filistinliyi tutuklamak için yoğun çaba harcayan işgal güçleri baskınlarda şüpheli olduğunu iddia ettikleri kişinin babasını tutuklayıp oğlunun teslim olmasını istedi.

Beldede baskın ve aramaların ardından birkaç kişiyi daha tutuklayan işgal güçleri, Cenin yakınlarındaki Ya’bed beldesinde 4, Nablus yakınlarındaki Aynebus’ta bir, Madıma’da iki ve Burin’de de bir kişiyi tutukladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı