DÜNYAFilistin

Korsan İsrail askerleri, Kudüs’ü adeta askerî üsse dönüştürdü

Bugün (26 Eylül) Cuma namazı münasebetiyle halkın Mescidi Aksa’ya akın edeceğini göz önünde bulunduran siyonist işgal rejimi bir yandan bu kutsal camiyi her yönden askeri kuşatmaya aldığı bir yandan da Kudüs şehrine girişleri sıkı denetim altına almaya çalıştığı için şehri adeta askerî üsse dönüştürdü. İşgal güçlerinin askerî takviyelerinin Cuma namazının yaklaşmasıyla birlikte de artırıldığı ve bütün cadde ve sokakların asker gözetimine alındığı haber veriliyor.

Müslümanlardan birçok kişinin Cuma günleri sabah namazına Mescidi Aksa’ya gelmeleri ve Cuma vaktine kadar bu camide kalmaları sebebiyle işgal güçleri cami etrafındaki askeri kuşatmasını de geceden başlattı ve camiye girebilmek için elli yaşın üstünde olma şartını sabah namazından itibaren uygulamaya başladılar. Bu sebeple birçok kişiyi sabah namazında camiye sokmadılar. O yüzden sabah namazına gelen yüzlerce Kudüslü sabah namazlarını cadde ve sokaklarda kılmaya zorlandı.

İşgal rejiminin Mescidi Aksa’yı denetim altına almak amacıyla özel birliklerini, devriyelerini, sivil denetçilerini ve motosikletli elemanlarını caminin her tarafını kuşatmaya alacak şekilde yerleştirdiği, bu kişilerin gelen herkesi kimlik kontrolünden geçirdikleri ve elli yaşın altındakileri içeri sokmadıkları ifade edildi.

İşgal güçleri aramaları Eski Kudüs’ün giriş kapılarından başlatıyor ve bugün diğer şehirlerden ve Batı Yaka bölgesinden gelenlere de Kudüs’e girebilmek için elli yaşı geçmiş olma şartını uyguluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı