DÜNYA

Korsan İsrail belediyesi 30 ev hakkında yıkım kararı verdi

1948 yılında işgal edilen Filistin topraklarının orta kesimindeki Er-Ramle kentinde yaşayan Filistinliler, kentteki işgal belediyesinin Filistinlilere ait 30 ev için yıkım emri verdiğini bildirdi.

İşgal belediyesi tarafından yıkım kararı alınan evlerden 11’inin Jean Hakal mahallesinde ve 8 evinde El-Cevariş mahallesinde bulunduğunu ifade eden kaynaklar, yıkım kararlarında tarih belirtilmediği ve yıkım işleminin derhal gerçekleştirilmesinin istendiğini, işgal polisinin yıkım kararlarını ev sahiplerine dağıttığını söyledi.

Yıkım kararı tebliğ edilen Filistinlilerin dün Er-Ramle kentinin Er-Ribat mahallesinde Sumud Müessesesi Müdürü Avukat Visam Ğanayim ile bir araya geldiklerini bildiren kaynaklar, toplantıda Filistinlilere ait evler hakkında verilen yıkım kararlarının hukuki yollarla nasıl durdurulabileceğinin ele alındığını ifade etti.

Evleri yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Filistinliler yayınladıklarını bildiride, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan Filistinli liderlere, Arap Toplulukları Yüksek İzleme Komitesi’ne ve Arap meclisleri başkanlarına seslenerek, duruma müdahale ederek evlerinin yıkılmasını engellemelerini istediler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı