DÜNYAFilistin

Korsan İsrail, Beyt Lahiya açıklarında Filistinli 4 balıkçıyı gözaltına aldı

İşgal ordusu deniz kuvvetleri bu sabah (9 Eylül Salı) Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beit Lahiya sahilleri açıklarında avlanmakta olan Filistinli dört balıkçıyı gözaltına aldı.

Filistin Safa Haber Ajansı’nın Gazze’deki Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş’tan edindiği bilgiye göre, işgal donanması askerleri iki küçük balıkçı teknesini kuşatarak teknelerde bulunan dört balıkçıyı gözaltına aldı. Denizde avlandıkları sırada gözaltına alınan balıkçıların dördünün de Es-Sultan ailesinden olduğu ifade edildi.

İşgal güçleri, birkaç gün önce de yine aynı bölgede küçük bir balıkçı teknesiyle avlanmakta olan Filistinli iki balıkçıyı gözaltına almıştı.

İşgal yönetimiyle Filistinli gruplar arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını yürürlüğe girdiğinden bu yana ihlal etmeyi sürdüren işgal güçlerinin bu sabah Filistinli dört balıkçıyı gözaltına almasının dördüncü ihlali olduğu ve işgal güçlerinin geçen hafta da Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kenti sahilleri açıklarında Filistinli balıkçılara taciz ateşi açtığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı