DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Korsan İsrail, Filistinli 120 çocuğu esir tutmaya devam ediyor

Ahrar Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi, 20 Kasım’da kutlanan Dünya Çocuk Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, işgal rejimi zindanlarında Filistinli 120 çocuğun esir tutulduğunu ve çocuklara işkence yapıldığını açıkladı.

İşgal güçlerinin Filistin’in çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği baskınlar sırasında her gün yaşları 18′den küçük çocukları gözaltına aldığını ifade eden Ahrar Merkezi, çocukların da yetişkinler gibi işgal mahkemelerine çıkarıldığını söyledi.

Ahrar Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş, gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan çocukların işkence gördüklerini, darp edildiklerini ve tek kişilik hücrelere konulduklarını söylediklerini belirterek, bu çocuklar arasında işgal güçleri tarafından gözaltına alınmanın ve işgal zindanlarında işkence görmenin psikolojik etkisini uzun süre üzerinden atamayanlar olduğunu bildirdi.

Fuad El-Hafeş, işgal zindanlarında tutulan çocuklar arasında hasta olanların ve gözaltına alınmadan önce işgal askerlerinin ateşine maruz kalarak yaralananların olduğunu açıklayarak, Cenin kenti sakinlerinden Yezid Ebu’r-Rab isimli çocuğun işgal askerleri tarafından yaralandığını ve hâlâ gözaltında tutulduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı