DÜNYAFilistin

Korsan İsrail güçleri Kalkiliya’da genç kızı infaz etti

Filistin Sağlık Bakanlığı, Siyonist işgal güçlerinin Kalkiliya şehrinin güneyine düşen Elyahu askeri geçiş noktasında bıçaklı eyleme niyetlendiği iddiasıyla oldukça yakın mesafeden ateş açmaları sonucu genç bir kızın şehit olduğunu duyurdu.

Siyonist işgal rejimindeki kaynaklar ise her zaman olduğu gibi yine genç kızı suçlu gösterdiler. Kaynaklar işgal askerlerinin kendilerine doğru gelen genç bir kızı durdurmak istediklerini, kızın verilen emirleri dinlememesi ve yürümeye devam etmesi üzerine askerlerin ateş açtığını, açılan ateş neticesinde ağır yaralanan kızın daha sonra hayatını kaybettiğini ifade ettiler.

Bu işgal güçlerinin işlediği ilk infaz değil. Kudüs İntifadası’nın başladığı Ekim ayı başından şimdiye kadar 30’dan fazla Filistinli genç erkek ve kız askeri geçiş noktalarında ve sokak ortasında infaz edildi. İşgal güçleri her cinayetin ardından yaptığı açıklamada öldürülen şahsın saldırı niyetinde olduğu için vurulduğunu iddia etti. Ancak daha sonra alınan bilgiler ve görgü şahitlerinin ifadeleri bunlardan çoğunun eylemden uzak kişiler olduğunu ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı