DÜNYAFilistinSon Dakika

Korsan İsrail, Hizbullah karşısında geri adım attı

Korsan İsrail, Hizbullah’ın dün Şeba Çiftlikleri’nde 3 İsrail askerinin yaralanmasıyla sonuçlanan operasyonuna yeni bir misillemede bulunmayacağının sinyalini verdi.

Hizbullah’ın dünkü operasyonundan sonra bugün açıklamada bulunan İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, Lübnan’daki durumun daha da vahim hale gelmesini istemediklerini söyledi.

İsrail ordusunun Seddane bölgesindeki Lübnan ordusuna ait bir güvenlik merkezine yaptığı ve 2 Lübnan askerinin yaralanmasına neden olan saldırıdan iki gün sonra Hizbullah işgal Şeba Çiftlikler’inde İsrail ordusuna yönelik bir operasyon düzenlemişti.

3 İsrail askerinin yaralanmasına neden olan operasyonla ilgili olarak dün açıklamada bulunan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İsrail ordusunun Şeba Çiftlikleri’ndeki bir sabotaj eylemini etkisiz kıldığını söylemişti.

İsrail işgali altındaki Şeba Çiftlikleri’nde düzenlenen operasyonu üstlenen Hizbullah, Lübnan ordusunu ve Lübnan’a ait kurumları hedef alan hiçbir saldırıya seyirci kalmayacağını açıkladı.

İsrail ordu radyosunun haberine göre İsrail Savunma Bakanı Moşe Yaalon, 3 İsrail askerinin yaralanmasına neden olan dünkü operasyonla ilgili yaptığı açıklamasında “Hiç kimse Lübnan’daki mevcut durumun daha da vahim hale gelmesini istemiyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. elkaide işit fark etmez bunlar siyonistlerin adamları islam coğrafyasına yerleşip müslümanları yok etme peşindeler türk kürt arap hıristiyan herkes birleşmeli amerikan itlerini yok edelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı