DÜNYAHABERLERİNSAN HAKLARI

Korsan İsrail ihtiyat askerleri için planlanladığı tatbikatları iptal etti

Korsan İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, 2014 yılında ihtiyat askerleri için planlanan tüm tatbikatların işgal ordusunun son dönemde içinde bulunduğu mali kriz nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Gantz, dün akşam (19 Mayıs Pazartesi) seçkin ihtiyat askerleri onuruna düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kararın işgal ordusunun mali kriz nedeniyle almak zorunda kaldığı zor kararlardan biri olduğunu belirtti.

İşgal ordusunun daha önce benzeri görülmemiş mali krize uyum sağlamaya çalıştığını ifade eden Gantz, ilgili kurumlarla görüşerek orduyu içinde bulunduğu mali krizden çıkarma sözü verdi.

İşgal ordusunun önümüzdeki ay yapılması planlanan “Dönüş Noktası 8″ tatbikatı da iptal edilirken, işgal ordusunun kurulduğundan bu yana ilk kez Amerikan ordusuyla oldukça kapsamlı bir tatbikat gerçekleştirmesi bahsedilen mali krizin ne kadar ciddi olduğu konusunda soru işaretlerine yol açıyor.

İşgal radyosu, dün akşam konuyla ilgili haberinde, işgal ordusu ihtiyat birlikleri komutanının askerlerinin iki yıldır silah kullanmadıkları ve bu durumun onların operasyon gücüne zarar vereceği uyarısında bulunduğunu aktardı. Komutan, ihtiyat güçlerinin iki kez göreve çağrıldığını fakat ikisinde de son anda görevin iptal edildiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı