DÜNYAİNSAN HAKLARI

Korsan İsrail işgal güçleri, esir milletvekili Ahmed Atvan’ın oğullarını gözaltına aldı

İşgal güçleri, esir milletvekili Ahmed Muhammed Atvan’ın iki oğlunu Kudüs kentindeki bir güvenlik merkezine ifade vermek için gittikleri sırada gözaltına aldı.

Atvan ailesinden edinilen bilgiye göre, işgal polisi milletvekili Ahmed Atvan’ın Sur Bahir’deki evine oğulları Muhammed ve Mücahid’i gözaltına almak amacıyla baskın düzenledi. 16 yaşındaki Mücahid ile 15 yaşındaki Muhammed’i evde bulamayan işgal güçleri her ikisinin de ifade vermesi gerektiğini söyledi.

Baskın sırasında çocukların okulda olduğunu belirten aile, dedelerinin dün akşam Mücahid ve Muhammedi en yakın polis merkezine götürdüğünü bildirdi.

Vadi Hulve – Silvan Bilgi Merkezi, konuyla ilgili bugün (3 Aralık Salı) yaptığı açıklamada, Atvan kardeşleri gözaltına alan işgal güçlerinin daha sonra Mücahid’i serbest bıraktığını ve Muhammed’in gözaltı süresini ise bir gün uzattığını söyledi.

İşgal güçlerinin 15 yaşındaki Muhammed Mahmud Musa Atvan’ı da gözaltına aldığını bildiren Vadi Hulve Bilgi Merkezi, Sulh Mahkemesi’nin de Muhammed Mahmud Dirbas isimli gence Filistin Kurtuluş Halk Cephesi üyesi olduğu suçlamasıyla 19 ay hapis cezası verdiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı