DÜNYAİNSAN HAKLARI

Korsan İsrail ordusu Gazze’ye düzenlediği saldırılarla gövde gösterisi yapıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine dün akşam düzenlediği saldırıların gövde gösterisi olduğunu ve ne yapacağını bilmeyen işgal yönetiminin histeriye kapıldığına işaret ettiğini söyledi.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum dün (20 Kasım Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.Bildiride, işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarının Filistin direnişinin hikmeti, bilinci ve mücadele iradesiyle işgalcinin siyasi ve askeri hesaplarını alt üst etmesinin ardından geldiğine dikkat çekildi.

Burhum, işgal rejiminin Amerika’nın desteğinden, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukadan, Filistin Yönetimi’nin caydırıcı herhangi bir adım atmamasından, Batı Yaka’da direnişin elini kolunu bağlamasından, müzakerelere dönme konusunda işgal yönetimiyle sağladığı uyumdan, Arap ve İslam ülkeleri ile uluslararası toplumun işgalcinin cinayetlerini deşifre etme ve canileri cezalandırma konusunda yetersiz kalmasından yararlandığını ifade etti.

İşgal ordusuna ait savaş uçakları dün akşam Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’ta ve kuzeyindeki Beyt Hanun’da bazı bölgelere saldırılar düzenledi. Saldırılarda ölen veya yaralanan olmadığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı