DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZ

Korsan İsrail Rejimi Filistin Çocuklarını Gözaltına Almaya Devam Ediyor

Batı Yaka’daki Filistinli Esir Kulübü, işgal ordusunun geçen ay boyunca Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil’e bağlı Beni Naim beldesine düzenlediği baskınlar sırasında Filistinli 10 çocuğu gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçleri dün gece geç saatlerde 13 yaşındaki Mahmud Velid Mahmud Munasıra’yı gözaltına aldı.

Gözaltına alınan çocuğun amcası ve birkaç gün önce gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Ahmed Munasıra’nın babası Muhammed Kasım, işgal güçlerinin oğlunu ve yeğenini gözaltın aldığını, çocuklara karşı terör estirdiğini ve yaşlarının küçüklüğünü göz önünde bulundurmadığını söyledi.

Gözaltına alındıktan bir süre sonra serbest bırakılan Ahmed Munasıra isimli çocuk ise yaşadıklarını anlatarak, gözaltına alındığı andan itibaren ellerini ve gözlerini bağladıklarını, askeri cipe bindirdiklerini ve kafasını bacaklarının arasına koymasını emrettiklerini, küfür ve hakaret yağdırdıklarını, soğuk havada uzun süre beklettiklerini ifade etti.

Askerlerin kendisinden boş bir kağıda imza atmasını istediklerini belirten Munasıra, bu isteği reddettiğini ve çıkarıldığı Ofer Mahkemesi tarafından bin şikel kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını anlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı