HABERLER

Korsan İsrail Rejimi Yine Gazze’yi bombaladı

Siyonist İsrail rejiminin bugün sabah Gazze’nin kuzeyine yönelik iki ayrı hava saldırısı düzenledi.

Filistin Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, işgal rejimi İsrail savaş uçakları, Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus kentinde HAMAS’ın askeri kolu İzzettin Kassam tugayına ait bir bölgeyi bombaladı.

Bu saldırı ile eş zamanlı olarak Kassam tugaylarına ati el-Bahriye merkezi yakında halktan boş bölgeye bir roket isabet etti.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, saldırıda can kaybının yaşanmadığı sadece bir kişinin yaralandığı bildirildi..

Açıklamada, başka bir bilgiye yer verilmedi.

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee ise basına yaptığı açıklamada, Gazze’den İsrail’e bir füze saldırısı olduğunu belirterek, “Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze’de Hamas’a ait askeri bir bölgeye saldırı düzenledi.” dedi.

Ancak Filistinli gruplar tarafından böyle bir saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı.

İsrail ordusu dün de saldırı düzenlemişti İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre; Gazze Şeridi’ne savaş uçağı ve tankla saldırı düzenledi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, orduya ait bir savaş uçağı ve tankın Gazze Şeridi’nin güneyinde Hamas’a ait hedefleri vurduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı