DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

Korsan İsrail zindanlarındaki Filistinli kadın esir sayısı 35’e yükseldi

Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Filistinli esir kadın sayısının son tutuklamalarla birlikte 35’e yükseldiği belirtilerek, kadın esirlerden beşinin bu ay içinde tutuklandıkları ve yaralanmaları nedeniyle hastanede tedavi gördükleri ifade edildi.

Filistin Esir Kulübü bugün yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Esir Kulübü, işgal güçlerinin esirlere asılsız suçlamalarda bulunduğuna dikkat çekerek, işgal güçlerinin tutuklanma esnasında esirlere saldırmaktan ve onları yaralamaktan geri durmadığını kaydetti.

Esir kulübü verilerine göre şu anda beş kadın esir hastanede tedavi görüyor. Bunlar En-Nasıra şehrinden olan ve yedi mermiyle yaralanan İsra Zeydan Abid (29), Nablus’tan olan ve elinden birkaç mermiyle yaralanan İstebrak Nur (14), Kudüs’ten Merah El-Bekri (16), İsra Ceabis (31) ve Şuruk Deviyat (18)’dır. Yaralı kadın esirler şu anda hastanelerde tedavi görüyorlar.

Esir Kulübü verdiği bilgide, Ekim ayı başında tutuklananların dışında bugün itibariyle 26 esirin zindanda olduğunu, en eski kadın esirin ise 2002 tarihinde tutuklanan Lina El-Cerbuni olduğunu hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı