FilistinİNSAN HAKLARIİSLAM BÜYÜKLERİ

Korsan İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulme uluslararası camia da ortaktır

Filistin Parlamentosu üyesi Davud Ebu Sir, işgalci Siyonistlerin 1948 yılında başlayan zulüm, cinayet ve katliamlarının bugüne kadar kesintisiz devam ettiğini belirterek, işgalcinin ordusuyla, polisiyle ve Yahudi yerleşimcileriyle Filistin halkına karşı sürdürdüğü barbarlığın bir gün bile durmadığını söyledi.

Filistin Parlamentosu Değişim ve Islah Grubu milletvekillerinden olan Davud Ebu Sir Quds Press ajansına yaptığı açıklamada “65. yılını andığımız En-Nekbe’de Yahudi çeteler ve haydutlar masum, silahsız ve savunmasız Filistin halkına karşı kendilerini silahla destekleyen uluslararası camianın gözü önünde tarihin en alçak, en barbar ve en vahşi saldırı ve cinayetlerini işlediler. O günden beri işgal rejimi bütün aygıtlarıyla Kudüs ve çevresindeki gerçek tarihi tamamıyla silip yerine kendi uydurdukları sahte bir tarihi koymak istiyor. İşgal rejiminin iddialarını ne tarih ne de gerçekler destekliyor” dedi.

Filistin davasının bu kadar uzamasının ve çözülmemesinin nedenlerine de değinen Ebu Sir, en büyük nedenin, Arap ülkelerinin Filistin davasını sadece Filistinlilere ait bir sorun olarak görmeleri ve bunu konuşacaksa sadece Filistinlilerin konuşması gerektiğini savunmaları olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı