DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Korsan İsrail’in Ramallah’ta direnişe ait tünel ortaya çıkardığı iddia edildi

İşgal rejimi medya kaynakları, işgal ordusunun Batı Yaka’nın orta kesimindeki Ramallah kenti yakınlarında Filistin direnişine ait bir tüneli ortaya çıkardığını bildirdi.

İsrail’de yayınlanan Yediot Aharonot gazetesi dün (28 Aralık Cumartesi) internet sitesinde konuyla ilgili yayınladığı haberde, işgal ordusunun Ramallah kenti civarında güvenlik güçlerince aranan Filistinlilerden birinin evinin yakınlarında yeraltında bir tünel bulduğunu söyledi.

Haberde, söz konusu tünelin İsrailli vatandaşları veya İsrail askerlerini kaçırıp saklama eylemlerinde kullanılmak üzere hazırlandığı ifade edildi. Haberde ayrıca tünelin Filistin direnişinin ve asker kaçırma eylemleri gerçekleştirmekle görevli hücrelerinin hazırlıklarının ileri dereceye ulaştığını gösterdiği belirtildi.

İşgal ordusu daha önce de Gazze Şeridi sınırında Hamas’a ait bir tünel ortaya çıkarmış ve İsrail Ordusu Gazze Tümeni Komutanı General Mickey Edelstein bu tür tünellerin işgal rejimi kontrolündeki bölgelerin içine sızarak işgal askeri ve Yahudi yerleşimci kaçırmada, silahlı direnişçileri veya şehadet eylemcilerini İsrail’in içine sokmada kullanılabileceğine dikkat çekerek, tünellerin füzelerden daha çok korkutmaya başladığını itiraf etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı