DÜNYAİran

Kudüs Günü yürüyüşü bu yıl İran’ın 770 şehrinde yapılacaktır

İmam Humeyni tarafından Ramazan ayının son cumasının “Dünya Kudüs Günü” ilan edilmesinden sonra İslam aleminde de kabul gören Kudüs yürüyüşü bu yıl İran’ın 770 şehrinde yapılacaktır.

Tahran’da halk 9 bölgeden Cuma namazının kılındığı musellaya doğru hareket edecekler.

İntifada ve Kudüs Stadı Başkanı Ramazan Şerif yaptığı açıklamada, şu ana kadar çoğu kadın ve çocuk olan 600′den fazla kişinin şehit olduğunu, 3500′den fazla kişinin yaralandığını ve 100 bin kişinde fazla insanın evlerini terk ettiğini belirterek, tüm bu cinayetlerin dünyanın gözü önünde gerçekleştiğini söyleyerek bu cinayete duyarsın kalanları kınadı.

Tüm Müslüman mücahitlerin Hamas’ın onurlu direnişiyle iftihar ettiğini onların azmi karşısında özgürlüğe olan inançlarının her zamandan daha güçlü olduğunu söyleyen Ramazan Şerif, Siyonistlerin yenilmezlik efsanesinin artık bittiğini söyledi.

İran’la birlikte dünyanın 80 noktasında “Dünya Kudüs Günü” yürüyüşünün yapılacağını ve programlar düzenleneceğini söyleyen Şerif, Tahran’daki yürüyüşü 3300 yerli ve yabancı muhabirin izleyeceğini belirtti.

Gazze saldırısının ve zulmünün yanında IŞİD, en-Nusra ve el-Kaide gibi terör örgütlerinin de Suriye, Afganistan, Pakistan ve Irak başta olmak üzere birçok İslam ülkesinde Müslümanları katlettiğini ve bunun arkasında da Siyonistlerin Filistin’i unutturmak olduğunu söyledi.

Müslümanların gündeminin Filistin’den Irak’a ve Suriye’ye çevrilmesi ve mazlum Filistin halının kenara itilmesine izin vermeyeceklerini ve Siyonistlerin bu projesini de Cuma günü çökerteceklerini söyleyen Ramazan Şerif “Bu fitneler Siyonistlerin kendisine dönecektir” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı