DÜNYAFilistin

Kudüs ve çevresinde 800 kişi tutuklandı

Filistin Enformasyon Merkezi’nin bildirdiğine göre, Filistin Esir Kulübü’nün Kudüs şubesi başkanı Nasır Kavs, Filistinli çocuk Muhammed Ebu Hudayr’ın kaçırılıp öldürülmesinden şimdiye kadar 200’ü çocuk 800 Filistinli vatandaşın tutuklandığını belirtti.

Açıklamada Filistinli çocuk Ebu Hudayr’ın şehit edilmesiyle tutuklamaların arttığına dikkat çeken Kavs, Gazze savaşının da tutuklamaları tetiklediğini, tutuklamaların özellikle Kudüs’ün eski bölümüyle, Silvan, Et-Tur, Es-Savane, Vad’il-Cuz beldelerinde yaşandığını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezine bilgi veren Esir Kulubü Başkanı Kavs, işgal güçlerinin baskınlar esnasında evlerde terör estirdiklerini ve eşyaları kırdıklarını hatırlattı.

En yoğun tutuklamaların bir ay önce yaşandığını, sadece bir gecede 110 kişinin tutuklanıp zindana atıldığını, Kadir gecesinde de onlarca kişinin tutuklandığını belirten kulüp başkanı, tutuklananların işgal güçlerine taş ve molotof atma, havai fişek kullanma suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı